Flutter UI Catalog For PC – Free Download (Windows 7, 8, 10)

1.2.7

  • Payment
This guide will show you how to download and install Flutter UI Catalog for PC and Mac.

Are you looking for a Windows 10/8/7 PC download Flutter UI Catalog? Therefore, you have come to the right place. This article will explain how you can download and install Flutter UI Catalog for PC using one of the most popular tools available.

Flutter, Google tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir UI yazılım geliştirme kitidir.
4.2/5 Votes: 71
Developer
--
Version
1.2.7
Updated
January 21, 2021
Requirements
4.1 and up
Size
21M
Get it on
Google Play

aReport this app

Description

Flutter, Google tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir UI yazılım geliştirme kitidir.
Android, iOS, Windows, Mac, Linux ve web için uygulamalar geliştirmek için kullanılıyor.

Bizde yeni başlayanlar için açık kaynak kodlu Flutter uygulama rehberi yaptık.

Kariyerinizi bir flutter geliştiricisi olarak inşa etmeyi veya sadece flutter'ın nasıl çalıştığını keşfetmeyi hedefliyorsanız, Flutter Uı Catalog doğru uygulama. 🙂

Bu Flutter Uı Catalog uygulamasında, flutter geliştirmeye yönelik eğlenceli ve kısa dersler kodlar hakkında da bilgi edinebilir hatta kodu direk kendi uygulamanızda derleyebilirsiniz.

Flutter, iOS ve Android gibi işletim sistemlerinde kodun yeniden kullanımına izin verirken aynı zamanda uygulamaların doğrudan temel platform hizmetleriyle arayüz oluşturmasına izin vermek için tasarlanmış, platformlar arası bir UI araç setidir.
Amaç, geliştiricilerin farklı platformlarda doğal hissettiren yüksek performanslı uygulamalar sunmalarını ve mümkün olduğunca çok kod paylaşırken var oldukları yerlerde farklılıkları benimsemelerini sağlamaktır.
Bu uygulamada, Flutter Architecture, flutter ile widget'lar oluşturma, flutter ile düzenler oluşturma ve daha fazlasını öğreneceksiniz.

Kaynak kodu :https://github.com/ahmetfturgut/flutterRehberim

Flutter UI Catalog Download for PC Windows 10/8/7 Laptop & Mac OS

Flutter UI Catalog - Watch game software can be downloaded for PC using the most reliable Android emulation software like Bluestacks and Nox player. Using any of the Android emulators, you can play Flutter UI Catalog - Watch on Windows 10, 8, 7, and Mac computers.

  • Step 1: Install the BlueStacks software from the following link, if you haven't already done so - Download Bluestacks for PC
  • Step 2: The installation process is quite simple and straight-forward.. Install BlueStacks and open it after it has been successfully installed.
  • Step 3: BlueStacks may take some time to load initially. Upon opening Bluestacks, you should see the Home screen.
  • Step 4: In Bluestacks, Google Play Store comes pre-installed. Double-click the Playstore icon on your home screen to open it.
  • Step 5: You now need to search for the application you would like to install on your PC. In our case, we will install Flutter UI Catalog on the PC.
  • Step 6: Once you click on the Install button, BlueStacks will automatically install Flutter UI Catalog. In BlueStacks, you can find the app in the list of installed apps.

What's new

Animated Navigation Drawer
SnackBar Read more Collapse

Images

Leave a Reply

Your email address will not be published.